Stało się!
 
 
Jakiś czas temu (...) wskutek zupełnego przypadku, w pewnym tygodniku, na ostatniej stronie zauważyłem reklamę prezentującą książkę, o nic nie znaczącym wtedy dla mnie tytule "Droga", autorstwa Josemarii Escrivy. Pewnie rzuciłbym w kąt to czasopismo, gdyż przejrzałem je już dość dokładnie, ale powstrzymały mnie od tego słowa umieszczone w tejże reklamie. Brzmiały one mniej więcej tak: "czytasz tę książkę na własną odpowiedzialność; książka, która zmienia dotychczasowe życie" (...).

    Intuicja podpowiadała mi, abym kupił tę książkę. (...) Na dobrą sprawę była to pierwsza książka, jaką kupiłem od kilku lat. (...) Przeczytałem i... możecie wierzyć lub nie: STAŁO SIĘ!

    Z człowieka, który odwrócił się od Boga i Dekalogu, powoli, powoli rodzę się "ja", który czytając pewne fragmenty "Drogi" czuł wstyd; który w innych fragmentach znalazł oparcie, by móc zmieniać czarne na białe; wreszcie "ja", który znalazł się na właściwej ścieżce, prowadzącej do jedynej, słusznej i prawdziwej drogi. Mam nadzieję, że z niej już nie zboczę.

    Jestem młodym człowiekiem, do takich jak ja ciężko trafiają argumenty o słuszności wiary, istnieniu Boga, życiu po śmierci. W czasach hedonizmu, przewartościowania wszystkich wartości łatwiej jest spasować niż wziąć swój krzyż na ramiona i pójść drogą wąską, stromą, wyboistą. Na końcu tej drogi jednak czeka Ktoś, kto nigdy się od nas nie odwraca. Czeka na nas z tym samym pogodnym obliczem, od wielu, wielu lat...".

    Łukasz B. (nazwisko do wiadomości redakcji)

  
  polecamy   Tygodnik Rodzin Katolickich ŹRÓDŁO Miesiecznik Rodzin Katolickich Nasza Arka Tygodnik Młodzieży Katolickiej DROGA DOMINIK - Tygodnik dla dzieci Tygodnik dla najmłodszych JAŚ Służba Życiu
© 2004 Kraków Wydawnictwo AZ sp. z o.o.
Grafika: Piotr Warisch; Webmasters: Jan i Wojciech Dulińscy
 
  nr 6
czerwiec
2007
 
 
   
   
Numer bieżący
 
Redakcja serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu numeru: ks. prałatowi Piotrowi Prieto, Andrzejowi Bolewskiemu oraz Józefowi Ginterowi z Opus Dei, Hubertowi Wołącewiczowi i innym dobrym ludziom z "Dobrego Magazynu" a także dr. hab. Andrzejowi Urbanikowi ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
 
 w numerze 
 
-Uświęcanie codzienności
-Ojciec wielkiego Dzieła
-"Poznałem świętego"
-Wyglądała jak trup
-Uleczone dłonie
-Stało się!
-"Cudowny" obrazek
-Wiara to nie kapelusz
-To musiał być cud
-Siła modlitwy i owoce dobrych czynów
-Modlitwa